Mycie garaży podziemnych – jak często jest konieczne i komu je zlecić?

13 maja, 2024

Garaże podziemne zapewniają więcej przestrzeni pod różnymi obiektami budowlanymi, osiedlami wielorodzinnymi, blokami, centrami handlowymi, biurowcami itp. Oczywiste jest, że muszą spełniać pewne standardy, określone przepisami przeciwpożarowymi i innymi wytycznymi. Mało kto zastanawia się jednak nad kwestią, jaką jest sprzątanie garaży podziemnych, a dokładnie jakie czynności muszą być przy tym wykonane i komu najlepiej zlecić to zadanie. Dowiedz się, jak przebiega mycie garażu podziemnego w wykonaniu profesjonalnej firmy!

Jak czyścić garaż?

Sprzątanie garażu wymaga wykonania szeregu czynności porządkowych, do których potrzeba specjalistycznego sprzętu oraz odpowiednich środków czystości. Ważna jest także umiejętność dobrania ich do danego typu powierzchni oraz rodzaju zabrudzeń. Jak wygląda sprzątanie garaży w wykonaniu profesjonalnej firmy takiej jak Siton?

Zacznijmy od tego, że ciągłe użytkowanie garaży podziemnych wiąże się z ich bezustanną eksploatacją i oczywiste jest, że powstające tam zabrudzenia to normalny proces używania powierzchni. W jego wyniku powstają mało estetyczne ślady opon, plamy z oleju, zabrudzenia spowodowane przyklejającym się do opon samochodów błotem, piachem i innymi zanieczyszczeniami. Do tego dochodzi kurz i spaliny, osiadające na całej powierzchni, łącznie ze ścianami, rurami i bramą.

Okresowe mycie garaży to konieczność, jeżeli to miejsce ma od nowa stać się przyjazną i czystą powierzchnią użytkową. Na czym polega mycie garaży podziemnych w wykonaniu profesjonalnej firmy?

  • sprzątanie i zamiatanie powierzchni posadzek;
  • usuwanie zanieczyszczeń;
  • usuwanie zabrudzeń takich, jak ślady opon, oleje, ślady codziennego, intensywnego użytkowania powierzchni;
  • mycie posadzek;
  • mycie bramy garażowej i doczyszczanie pozostałych elementów, jak ściany, rury itp.

Trudno nie zgodzić się z tym, że mycie hali garażowej to niełatwe i czasochłonne zadanie, wymagające specjalistycznych środków i sprzętu. Stąd też popularność profesjonalnych firm zajmujących się czyszczeniem i konserwacją powierzchni użytkowych o większym metrażu.

Maszynowe mycie garażu – tylko przez profesjonalistów!

Maszynowe mycie garażuBiorąc pod uwagę fakt, że sprzątanie garaży to dość trudne i wymagające zadanie, maszynowe mycie garażu wydaje się być najlepszym wyjściem. Rodzaj i wielkość zabrudzeń wymagają użycia specjalistycznej chemii oraz wielofunkcyjnych maszyn, sprawdzających się na dużych powierzchniach. Do mycia hal garażowych najlepiej nadają się szorowarki z głowicami szorującymi i specjalnymi szczotkami, zasilane spalinowo lub elektrycznie. Używa się również szorowarek prowadzonych ręcznie, pozwalających doczyścić trudniej dostępne miejsca.

Maszynowe mycie garaży podziemnych przy pomocy szorowarki pozwala na szybkie i skuteczne czyszczenie powierzchni. Maszyny rozbijają i usuwają zabrudzenia oraz zbierają wilgoć. Właściwie dozują też środki czystości, używane na konkretnej powierzchni. Mycie garaży podziemnych składa się z wielu czynności, dlatego też nie tylko maszyny są używane na czyszczonym obszarze.

Mycie bramy garażowej wymaga dokładności, ponieważ często na jej powierzchni znajdują się wgłębienia, które też trzeba doczyścić. Dlatego poleca się czyszczenie bramy garażowej myjką ciśnieniową, co pozwala dotrzeć w każdy zakamarek, skutecznie rozbić i usunąć zabrudzenia, a przede wszystkim zaoszczędzić sporo czasu. Zdarza się, że niektóre elementy trzeba doczyścić ręcznie. Dlatego zarówno maszynowe mycie, jak i ręczne doczyszczanie są bardzo ważne i pozwalają wykonać pracę dokładnie.

Ile kosztuje mycie hali garażowej? 

Jak często powinno się wykonywać czyszczenie hali garażowej? Nie ma specjalnych wytycznych co do częstotliwości mycia hal garażowych. Przyjmuje się, że mycie obszernych hal garażowych powinno się wykonywać co najmniej dwa razy do roku – po zimie oraz w okresie letnio-jesiennym.

Mycie garaży podziemnych leży w gestii administratorów budynku, ale wiele też zależy od intensywności użytkowania miejsca, szybkości zabrudzenia powierzchni, materiałów, z jakich wykonane są poszczególne części hali – np. materiału posadzki. Administrator budynku może ustalić częstotliwość mycia z firmą stale zajmującą się konserwacją i sprzątaniem danego terenu. Komu najlepiej zlecić sprzątanie garaży?

Usługi porządkowe we Wrocławiu świadczy profesjonalna firma Siton, która zajmuje się szeroko pojętym porządkowaniem i konserwacją na terenie osiedli, wspólnot, budynków użytku publicznego, a także w obrębie zieleni miejskiej. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszej firmy dostępną na stronie.

Ile kosztuje mycie hal garażowych? Cena uzależniona jest od rodzaju usługi, użytych do jej wykonania maszyn, środków czystości i nakładu pracy. Ceny tej, jak i innych usług, są ustalane indywidualnie dla konkretnego zlecenia. Zachęcamy do kontaktu!

© SITON
design:
Proformat